Przejdź do głównej zawartości

Kolejny stopień wtajemniczenia

Za 6 dni mój kanał na youtube'ie będzie liczyć sobie trzy miesiące.
Zakładając go nie sądziłem, że będę potrzebować strony na facebooku.
Myślałem, że spokojnie można się bez niej obyć.
Ale nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że przydałby się również blog.

Oglądam sporo filmów. O każdym mam coś do powiedzenia, jednak nie zawsze mam chęć do pracy nad odcinkiem. Samo pisanie recenzji zwykle sprawia mi wielką przyjemność, jednak nagrywanie (trwające od 15 minut do nawet 1,5 godziny) i montowanie (od 4 do 7 godzin) już niekoniecznie. Bowiem bywają filmy, o których wolałbym jedynie napisać parę słów i zapomnieć. Albo takie, które bardzo chciałbym omówić, ale czas nie pozwala mi tego zrobić tak szybko i w taki sposób, jak bym tego pragnął.

Dlatego wydaje mi się, że blog to dobra alternatywa. Będę mógł wstawiać tu materiały, które z jakichś powodów nie mogą doczekać się realizacji. Nie wiem jak to finalnie wyjdzie i czy ktokolwiek zechce to czytać. Pozostaje mi jedynie wierzyć, że chociaż Ty będziesz tu co jakiś czas zaglądać i że moja recenzje na coś Ci się przydadzą.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Do czego pijesz? - wywiad z WuWuniem

Z Marcinem Sprusińskim, znanym szerzej jako WuWunio, rozmawiam po kinowej premierze jego filmu "Potwór z Doliny Trzech Spawów".
Maciej Karwowski: Inaczej niż w przypadku poprzedniego filmu, premierę "Potwora..." zorganizowaliście w kinie. Informując na Facebooku o wyprzedanych biletach wspomniałeś, że przed Luną były kina, które Wam odmówiły.Które konkretnie?
Marcin Sprusiński: Chciałem się dogadać z dużymi sieciami, żeby w każdym mieście w Polsce film ten poleciał raz, na przykład w czwartek o 18:00. Bez zysku dla mnie – po prostu by ludzie w różnych miejscach kraju mogli zobaczyć to na dużym ekranie. Ale jak usłyszeli, że to jakiś film z Bonusem BGC i resztą - odmówili. Nie chciałbym raczej wymieniać nazw, bo możliwe, że kiedyś będę do nich uderzać z jakimś innym filmem. A kino Luna powiedziało, że nie interesuje ich co będziemy puszczać. I na pewno są zadowoleni, bo bilety sprzedały się w dwie godziny.
M.K.: Widziałem, jak dziewczyny sprzątały salę i sądzę, że obs…

Polski teledysk - wywiad z Markiem Skrzeczem i Szymonem Siwcem

ANATOMIA PRAWDY – wywiad z Sebastianem Fabijańskim

Z Sebastianem Fabijańskim rozmawiam wespół z moim niezastąpionym kompanem Jakubem Zawodniakiem podczas 46. Ińskiego Lata Filmowego, tuż po przedpremierowym pokazie Mowy ptaków Xawerego Żuławskiego.

Jakub Zawodniak: Chcieliśmy zacząć od tego, że jesteśmy pod wrażeniem amplitudy uczuć, jaką zaprezentowałeś na spotkaniu po filmie. Zwłaszcza że gdy dołączyłeś do Xawerego, wydawałeś się zblazowany, znudzony.
Sebastian Fabijański: Chwilę wcześniej spałem w samochodzie. Robimy z Mową ptaków sporą trasę – Warszawa, Zwierzyniec, Gdańsk, Ińsko i zaraz jedziemy dalej, a wszystko w przeciągu w zasadzie półtora dnia. To nie jest więc jakaś nonszalancja, po prostu naprawdę mnie rozłożyło. Takie spotkania nas też kosztują, zawsze jestem wymęczony, bo ludzie oczekują dużo atencji, a to wymaga wysiłku szczególnie ode mnie. A ja jakoś z natury duszą towarzystwa nie jestem.
Maciej Karwowski: Ale w którymś momencie się uruchomiłeś!
To pewnie przez jakieś pytanie. Ono uruchomiło lawinę refleksji i emocji.
MK: …